Suntalam Kaplama Mobilyaların Temizliği

Tarih: 09.09.2022 17:04
Suntalam Kaplama Mobilyaların Temizliği

Mutlu, huzurlu bir hayatın en önemli noktalarından biri de ev yaşamıdır. Ailenizle birlikte güzel zamanlar geçirdiğiniz, anılar biriktirip güzel zamanlar paylaştığınız evinizin en önemli aksesuarları ise mobilyalarınız. Yaşam alanlarını güzelleştirip kolaylaştıran mobilyalarımız her ne kadar dayanıklı mallar kategorisine girseler de temizliği de bir o kadar hassas ve dikkat edilmesi gereken konulardır. İşte burada öne çıkan konu ise mobilya temizliğinin doğru yapılmasıdır. Aksi halde mobilyalarınız zamanla yıpranır ve bu durumdan hem keseniz olumsuz etkilenir hem de yaşam kaliteniz düşer.


Suntalam Kaplama Mobilyaların Temizliği

Mobilyanız lam kaplama ise sunta ya da mdf olması çok da önemli değildir. Çünkü suntalam ve mdflam yüzeyi aynı malzemeden yapılmaktadır. Lam kaplama laminata benzer ama laminat kadar mukavemetli değildir.

Suntalam ve mdflam mobilyaların temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta; lam kaplamaların kenarları PVC yapıştırmadır. Lam malzeme üzerinde su kalsa bir problem oluşturmaz pvc kenarlarından giren su sızıntısı ilerleyen zamanlarda malzemenin şişmesine ve zamanla çürümesine neden olur. Bu nedenle temizlik yaparken pvc yapıştırma kısmında ıslaklık kalmadığından emin olunmalıdır. Lam mobilyalar ise normal lam kaplama ve high gloss lam kaplama diye ikiye ayrılır.

MYMASSA PANAMA BAROK MDF MASA TAKIMI, AHŞAP CEVİZ AYAK, 155X80 FİYATI -  Vivense
 

Hıgh Gloss Lam Kaplama: Bu tür malzemenin temizliğinde pürüzsüz ve temiz bezler kullanılmadır. Kimyasal temizlik malzemelerinin kullanılmasına gerek yoktur. Sadece saf temiz su ve pürüzsüz bir bez ile temizlik kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Normal Lam Kaplama: Bu tür malzemeler çizilmeye karşı mukavemetli olduğu için temizlik yaptığınız bezin pürüzsüz yüzeye sahip olması önemli değildir. Lam malzeme genelde kabarmalı ve desenli olduğu için temizlik saf sulu bir bezle yapılır ancak bu durumda da ilerleyen zamanlarda kararma oluşabilir. İşte bu tür kararmaların önüne geçilebilmesi için su dolu kovanın içine hafiften cif dökülür ve temizlik bu şekilde yapılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu ise temizlik sonunda kuru bir bezle mobilyanın tamamen nemli yer kalmayacak şekilde silinmesidir.

MdfLam Parlak Beyaz 18 mm Levha - 23.19 TL + KDV

Yükleniyor...